JIŘÍ MACHÁČEK – role Standy, spoluautor scénáře, herec
Po ukončení studií na právnické fakultě v první polovině devadesátých let účinkuje v divadelních představeních "Tajná znamení ve Varšavě", "Představení má tři části", "Mrtvé duše", v divadlech v Řeznické, Rubín a Na Zábradlí. Ve druhé polovině devadesátých let účinkuje v představeních divadla Sklep a v Dejvickém divadle. Je zároveň zpěvákem skupiny Mig 21. Hraje ve snímcích: Knihomol, Mrtvej brouk, Návrat idiota a Samotáři. Za roli Jakuba ve filmu "Samotáři" získal Českého lva 2000 za mužský herecký výkon ve vedlejší roli.
Rozhovor o filmu s Jiřím Macháčkem
IVAN TROJAN – role Zdeňka
Po studiích na pražské DAMU hraje v představeních Realistického divadla ("Merlin" – role Parsifal aj.), dále pak v Divadle na Vinohradech ("Bratři Karamazovi" – role Ivan Karamazov aj.). V současné době účinkuje v Dejvickém divadle – za roli "Revizora" (1998) byl nominován na cenu Thálie, a za roli "Oblomova" (2000) cenu Thálie získal. V televizi se nejširší veřejnosti představil např. ve hře "Naděje má hluboké dno", "Vítězná prohra" či seriálech "Dějiny kriminalistiky", "Četnické humoresky". V roce 2000 natočil v režii Davida Ondříčka film "Samotáři", za který byl nominován na cenu Český lev 2000 za mužský výkon v hlavní roli; a v režii Petra Zelenky film "Powers".
Rozhovor o filmu s Ivanem Trojanem
MAREK TACLÍK – role Ondřeje
nadějný divadelní herec, který ztvárnil mnoho zajímavých rolí, např. faráře ve hře "Portugálie” nebo postavu Eddieho v "Gagarinově ulici". Především zaujal hlavní rolí ve hře "Osiřelý západ”. "Jedna ruka netleská” je jeho první filmovou rolí.
ISABELA BENCOVÁ - role Martiny
Po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) se objevila ve svém debutovém snímku “Zatracení” režiséra Dana Svátka. Po škole se věnuje divadlu, představila se například jako Mimi ve hře “Život bohémy”, autora Arnošta Goldflama v Klicperově divadle. V současné době má angažmá v brněnském divadle Polárka.
KRISTINA LUKEŠOVÁ – role Andrey
Začínající nadějná herečka, v současnosti studentka herecké konzervatoře. Představila se v několika školních představeních v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, například ve hře “Hra lásky a náhody” autora Pierre de Marivauxe. Role Andrey ve snímku “Jedna ruka netleská” je její první filmovou rolí.
KLÁRA POLLERTOVÁ-TROJANOVÁ - role Sandry
Divadelní a filmová herečka. Divadlo Pod Palmovkou a Švandovo Divadlo jí přineslo mnoho působivých rolí, např. klasiku v Shakespearově "Bouři”, moderní progresivní roli ve hře "Znalci” a experimentální "Čas katů”.
JAN TŘÍSKA – otec Standy
Legendární herec. V 60. letech exceloval na prknech Národního divadla v Praze. Po odchodu do USA spolupracoval s režiséry jako je Peter Sellars, Warren Beatty a Miloš Forman. Po letech se českému publiku opět představil strhujícím výkonem Krále Leara.

Dále hrají: VLADIMÍR DLOUHÝ, DAVID MATÁSEK, MARTIN MYŠIČKA, TATIANA VILHELMOVÁ a další

Závěrečné titulky - 1.část & 2.část